Kolekce zlatých prstenů AESTETHE šperkařky Veroniky Vikové

27.09.2022

Tisková zpráva, 28.6.

Veronika Viková představuje novou kolekci zlatých šperků AESTETHE. Žluté, bílé nebo růžové čtrnáctikarátové zlato. S perlou, s diamantem nebo hladké. Lesk i mat. Nepravidelné jemné a křehké linie. Krása v jednoduchosti, čisté materiály, jedinečné tvary. Po několikaměsíční práci přišla na svět nevšední kolekce jemných prstenů v různých variantách s prvky klasické zlatnické práce.

Čistotu bílého zlata, radost žlutého a ženskost růžového zlata dotváří bílé perly nebo diamanty. Neobvyklý nepravidelný tvar prstenů přitahuje pozornost, křivky jsou jemné a křehké. „Mám ráda, když se pojí dvě časové roviny – něco moderního a nevšedního s tím, co je časem ověřené a patří mezi nejkrásnější suroviny z přírody. Diamanty a perly nás už provází pěknou řádku let, proto prsteny z kolekce AESTETHE zdobí právě ony,“ vysvětluje Veronika volbu materiálů.

Všechny prsteny v kolekci jsou stejně zakřivené, aby se daly snadno kombinovat. Vrstvení více prstenů z různě barevného zlata v lesklém a matném povrchu rozehrává dynamiku světla a stínu. Napětí mezi proměnlivými odlesky lesklého povrchu a pevnou stálostí matného provedení je uměleckým odrazem života, který nás podobně jako lesk a mat překvapuje pomíjivostí a nestálostí a zároveň nabízí některé dané a neměnné kotvy. Křehkost a jemnost tvaru prstenů harmonicky vyvažuje zlato, perly a diamanty svou odolností a trvalostí. Jednota v kontrastu, síla v jednoduchosti.

Originalitu nepravidelného tvarování kolekce prstenů AESTETHE ocení především ženy, které se nebojí odlišit a povystoupit z davu. V poctivém zlatnickém zpracování a v prověřených materiálech propojuje kolekce tradici, jistotu a stálost. Minimalistické zpracování s čistými liniemi zaujme ženy, které dávají přednosti heslu méně je více.

Kolekci AESTHETE koupíte na Instagramu https://www.instagram.com/v.jewelry.cz/ a od září i v novém e-shopu šperkařky Veroniky Vikové.

Fotogalerie: https://www.instagram.com/v.jewelry.cz/

Kontakt pro média: